İSTANBUL İ
S
T
N
B
L
 
ANA SAYFA Yazarlar SAĞLIK | SPOR | İNSAN KAYNAKLARI |
ARŞİV
|
Galeri Oyun Video
Mehmet Emin Ballı Araştırmacı Yazar

M A K A L E
Son Kale!..

Dün markette bir kadın, Suriyeli bir kız çocuğuna yüksek sesle konuşuyor:
-Ne şanslısınız, sığınacak bir ülke buldunuz. Ya bizim vatanımıza bir şey olursa biz nereye gideriz, sığınacak bir ülke de yok!..
Ben de eklemekten kendimi tutamadım:
+Son kale!..

Ülke olarak son yaşadıklarımız, masal, tiyatro ya da senaryo hiç değil! Tek gerçek var ki o da; 1071 de Malazgirt’ Zaferi ile yurt edindiği Türk Milletini Anadolu’dan çıkarmak!
Çünkü üç kıtadan çekile çekile Anadolu’ya sıkıştırıldık.  Anadolu son kale!..

Dün yaptılar, bugün de öyle, yarın da aynı tuzağı kuracaklar; Dünyayı yöneten bir avuç küresel güç, kirli amacına ulaşmak için taşeron örgütleri kullanmakta. Öyle ki, ASALA, PKK, PYD, FETÖ, IŞİD gibi tanımlanan terör örgütlerinin biri bitmeden diğerini kurdurup yetiştiriyorlar; en az 30-40 yılı ön görerek, uygun zemin ve zamanlı planla, bir değil birkaç nesil peş peşe yetiştirerek, sana alternatif bırakmadan, kendileri için hep bir sonraki hamleyi hesaplayarak.

Mesela, Cumhurbaşkanına üst düzey bir atama için önerilen beş kişinin de aynı emele hizmet ediyorsa, seçilecek kişinin hangisi olmasının ne önemi vardır! Yani alternatifin de alternatifi.

Zira Türkiye son yüzyıldır bu prangalarla mücadele veriyor.

Dışarıdan gelen taarruzlar hep püskürtülmüştür, şimdi içeriden vuruyorlar, kahpece… Çünkü kale içeriden fethedilir ya! Uyanık olup buna fırsat vermemek gerekir. Siyasi görüşünüz, eleştirileriniz ne olursa olsun; milli ruh birliği olmalıdır; vatan bir, bayrak bir, millet bir olmalıdır. Birlik olmayan yerde dirlik olmaz! Demokrasi herkese lazım...

Mehmet Emin Ballı Araştırmacı Yazar

. Yazarın Diğer Makalelerineokumak için tıklayınız.
Bu site hiç bir şekilde ticari kazanç sağlamamaktadır.