İSTANBUL  
ANA SAYFA Yazarlar SAĞLIK | SPOR |
ARŞİV
|
Galeri Oyun Video

Mehmet Emin Ballı

M A K A L E

Mızrak Çuvala Sığmıyor!

Mızrak çuvala sığmıyor! Türkiye’deki 16 ABD ve NATO üslerini kapatmanın zamanı gelmiştir!  
Türkiye Cumhuriyeti'nin artık Batı’nın sunduğu içecek ZEHRİ kalmamıştır…

Türkiye, 1952’de SSCB blokuna karşı korumak için NATO’ya girmişti; Artık böyle bir blok yok da yok ihtiyaçta. Türkiye kendi göbeğini keser konuma da geldi. Rusya sıkı fıkı dostumuz olamasa da en azından ABD kadar da düşman değil!
1952 de giydirilen bu deli gömleği bize dar geliyor artık, NATO'dan kurtulmak lazımdır…

Birinci ve İkinci Dünya Savaşları asalet savaşları idi; ülkeler kendi tank, tüfek ve askeriyle savaşmıştı. Şimdi artık zaman evirildi; Vekâlet savaşları var ve Üçüncü Dünya savaşındayız!
Bu asimetrik bir savaş!
Asimetrik savaşın maksadı, ‘Büyük İsrail’i kurmak için ciddi olarak yüz yıl öncesinden hazırlana gelen ‘Büyük Orta Doğu Projesi’idi. 
Vu Savaşta:
Abi Amerika’nın başı çektiği İsrail, İngiltere bir tarafta; Rusya, Fransa hatta Çin yan tarafta; Karşı taraf ise, tamamen mazlum Ortadoğu İslam Ülkeleri var Filistin, Suriye, Irak, İran Türkiye ve hatta Afganistan… Direnen iki ülke hariç diğer tüm kaleler düştü… Biz de son kaledeyiz; Elbab ve Afrin operasyonları bu yüzdendir… Yapılan vekâlet savaşları ile kurulacak bir terör devletine karşı önlem almak!
Şuan Türkiye’yi en çok rahatsız eden ülke ABD. Zira Türkiye’nin zarar gördüğü ne varsa tamamı ABD kaynaklı. Çünkü ABD siyasetçileri başka konuşuyor, Pentagon askerleri başka… Hatta bu ikisinden çok daha başka şeyleri ABD’nin sınır ötesi operasyonlarını yürüten CENTKOM planlayıp uyguluyor…
Komşumuz İran, BOP Projesinin Türkiye'den önceki vurulacak kale!..
İran'ı, Irak ve Suriye'nin durumuna düşürmek için yığınak yapıp terörle iş tutuyorlar!.. Binlerce tır silah bu yüzden...

ABD-Türkiye arasında ipler iyice gerildi!
Siyasetçilerimizin bugün ABD’ye karşı hiç olmadığı kadar sert çıkışı bundandır:
Dışişleri Bakanının, “Ya bu ilişkileri düzelteceğiz ya da bu ilişkiler tamamen bozulacak” uyarısı ile Başbakanın, “Biz kirli pazarlık içinde olmayız” demesi, bir dönüm noktasıdır! Türkiye'nin artık ABD'ye güveninin olmadığını göstermektedir...
Eğer bu dik duruş sürdürülebilirse, Türkiye küllerinden yeniden doğacaktır. “Uyuyan dev uyandırılmıştır.” Şerden hayır çıkarmasını bilelim.
Mehmet Emin Ballı

Yazarın Diğer Makalelerineokumak için tıklayınız.

Bu site hiç bir şekilde ticari kazanç sağlamamaktadır.